Mapa świata młodego odkrywcy – nowość od ArtGlob

Obecny od niedawna na rynku pomocy naukowych do geografii ArtGlob przygotował swoją pierwszą z serii ściennych map dla dzieci – mapę „Świat młodego odkrywcy”.
Bardzo ładnie narysowana, przyjazna w użytkowaniu, pomyślana została jako niebanalne wsparcie w młodszych klasach szkoły podstawowej – sprawdza się także jako nietuzinkowy element dekoracyjny pokoju dziecięcego lub szkolnej klasy.

Na mapie pokazano ważne regiony geograficzne, państwa i główne miasta świata, pasma górskie i ich szczyty, oceany, morza, rzeki i jeziora, zatoki i wyspy oraz trasy wypraw najsłynniejszych odkrywców nowych ziem np. Krzysztofa Kolumba.
Ponumerowane, obrazowe piktogramy naniesione na mapę, odnoszą się do takich elementów, jak symbole kultury, zabytki, charakterystyczne budowle, stroje i mundury, fauna i flora. U dołu mapy znalazły się dodatkowe bloki informacji, będące pełnym ciekawostek opisem piktogramów. To świetny, wzbogacający mapę komentarz!

Sporych rozmiarów (1,4 m x 1 m), pokryta wysokiej jakości laminatem, po którym można pisać ścieralnymi mazakami, oprawiona w rurki PCV, świetnie zaprojektowana od strony graficznej i merytorycznej, przyciąga uwagę i rozwija wyobraźnię, zachęcając do samodzielnego zdobywania wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury naszej planety.

 

Mapa również do kupienia na ArtTarvel.pl – zobacz

Kategorie: Informacje, Nowości w ofercieTagi: , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.