Puzzle dla dzieci ArtGlob – Świat młodego odkrywcy

Seria map młodego odkrywcy (świat, Europa i Polska), która pojawiła się w ubiegłym roku na rynku, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, co skłoniło producenta, ArtGlob, do poszerzenia swojej oferty o kolejne produkty wykorzystujące te projekty. W tym tygodniu do rąk dostajemy pierwszy z nich.
Puzzle dla dzieci „Świat młodego odkrywcy”, składające się z 260 starannie wyciętych elementów, na utwardzonym podłożu, to doskonały pomysł na ciekawe i pożyteczne spędzenie czasu w pojedynkę lub z wspólnie z całą rodziną.

Na mapie do ułożenia zaznaczono najważniejsze regiony geograficzne świata, wszystkie państwa i główne miasta, górskie pasma i ich najwyższe szczyty, oceany, morza, rzeki i jeziora, zatoki i wyspy, a także trasy wypraw najsłynniejszych odkrywców m.in.  Krzysztofa Kolumba. Ponumerowane, obrazowe piktogramy naniesione na mapę, odnoszą się do takich elementów, jak symbole kultury, zabytki i charakterystyczne budowle, stroje, zwierzęta i rośliny, wydarzenia i postaci z legend i historii, kultury i współczesności.
U dołu mapy można znaleźć dodatkowe, uporządkowane według kontynentów bloki informacji, będące pełnym ciekawostek opisem piktogramów. To świetny, wzbogacający mapę komentarz!

Puzzle edukacyjne, zaprojektowane w taki sposób, by zainteresować dzieci w wieku przedszkolnym lub nieco starsze, sporych rozmiarów (60 x 40 centymetrów), ze starannie narysowaną i przyjazną młodemu użytkownikowi mapą, zapewnią  wiele godzin wspaniałej zabawy, której efektem będzie solidna porcja wiedzy z zakresu geografii, przyrody i kultury.

 

Zobacz w ArtTravel.pl

Kategorie: Informacje, Nowości w ofercieTagi: , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.