ArtGlob proponuje mapę Europy młodego odkrywcy

Między światem a Polską jest jeszcze miejsce na Europę, jak przekonuje ArtGlob, którego kolejna mapa ścienna dla dzieci z serii dla młodego odkrywcy trafia właśnie do sklepów.
Zawieszona na ścianie będzie wspaniałą, funkcjonalną dekoracją, dzięki której dziecko pozna charakterystyczne elementy naszego kontynentu. Warto się o tym przekonać!

Na mapie zaznaczono kontury i flagi wszystkich europejskich  państw, ich stolice i najważniejsze miasta, morza, rzeki i jeziora, wyspy i górskie łańcuchy. Zamieszczono także kolorowe, numerowane piktogramy, odnoszące się do najważniejszych symboli, charakterystycznych budowli, mundurów i strojów, fauny i flory, postaci i wydarzeń z historii i współczesności poszczególnych krajów. W blokach tekstu po lewej i prawej stronie mapy jest  miejsce na flagę państwa, nazwę stolicy, język urzędowy, najdłuższą rzekę i najwyższy szczyt, a także inspirujące opisy piktogramów, z wieloma ciekawostkami.

Świetnie opracowana od strony graficznej i merytorycznej mapa dla dzieci, całkiem spora  (140 x 100 cm), pokryta trwałym, wodoodpornym laminatem, po którym można pisać mazakami przyciąga uwagę, rozwija wyobraźnię i zachęca do własnych poszukiwań. Może stać się fajnym początkiem przygody z przyrodą, geografią, historią i współczesnością Europy.

 

Mapa ścienna Europy dla dzieci w Arttravel.pl – zobacz

Kategorie: Informacje, Nowości w ofercieTagi: , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.