Nowe puzzle Młodego Odkrywcy – Europa

Gdy zbliża się koniec wakacji, a perspektywie pojawia się szkoła i długie wieczory spędzane już nie na dworze, ale w domu, z nieśmiertelnym pytanie kierowanym w stronę dziecka – lekcje odrobione? – warto zawczasu przygotować się do niekonwencjonalnych działań wspierających proces edukacji. Najlepiej z zastosowaniem starej, dobrej zasady – uczyć bawiąc.

Puzzle ze specjalnie zaprojektowanymi dla starszych dzieci mapami są świetnym pomysłem na tego typu działanie. Kształtowanie spostrzegawczości, koordynacji ręka-oko, ćwiczenie wyobraźni przestrzennej i pamięci – takie są mocne punkty zabawy z układankami.
Firma Artglob, specjalizująca się w pomocach szkolnych z zakresu geografii, ma w swojej ofercie m.in. wybór znakomitych map, które w wersji puzzli do układania pomagają w opanowaniu ważnego na poziomie szkoły podstawowej materiału nauczania.

W ostatnim czasie do puzzli z serii dla młodego odkrywcy dołączyła „Europa młodego odkrywcy”,
w przyjemnej, wyrazistej kolorystyce, z doskonale wyważonymi proporcjami rysunków i dodatkowych informacji, opatrzona ponumerowanymi piktogramami, odnoszącymi się do takich elementów, jak symbole, budowle i zabytki, postacie z legend i baśni, historii i kultury naszego kontynentu. Ich opis to dodatkowa, ciekawie podana porcja przydatnej wiedzy.

Zobacz pozostałe produkty Artglob z tej serii:
- Polska młodego odkrywcy
- Świat młodego odkrywcy
- Zwierzęta świata młodego odkrywcy
- Świat polityczny

W każdym pudełku 260 starannie wyciętych części, na sztywnej, lecz plastycznej tekturce, pokryte folią – trwałe i jednocześnie wygodne w użytkowaniu. Na obrazku znajduje się szczegółowa, opracowana z wielką dbałością o wyrazistość mapa. Po ułożeniu tworzą prostokąt 60 na 40 centymetrów.

Wszystkie puzzle, razem z „Europą młodego odkrywcy”, dostępne na ArtTravel.pl. Zobacz ofertę >>>

Kategorie: Informacje, Nowości w ofercieTagi: , , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.