Znakomite przewodniki górskie wydawnictwa Trawers

Wydawnictwo Trawers ma w swojej ofercie tytuły, które mimo upływu lat, cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośników gór, preferujących więcej niż tylko rekreacyjne  wędrówki. Autorstwa jednego z najznakomitszych znawców gór, godnego zaufania fachowca, Józefa Nyki, na bieżąco i z wielką starannością aktualizowane i poszerzane, zasłużyły na swoją znakomitą opinię, dobrze służąc kolejnym pokoleniom wędrowców.

„Tatry Polskie”, „Tatry Słowackie” oraz „Pieniny” są konstruowane na podobnej zasadzie.
W części wstępnej autor daje zwięzłą charakterystykę regionu  od strony geologicznej, klimatycznej, historycznej, opisuje faunę i florę, folklor itp. Zasadniczą część  zajmują tu szczegółowo opisane wszystkie oznakowane szlaki  (Tatry, Pieniny), a także ważne drogi nieoznakowane, wraz z mapami i planami miejscowości . Integralnym elementem jest także słownik geograficzny z opisem  najważniejszych szczytów, przełęczy i jaskiń, kilkadziesiąt panoram górskich oraz mapki.
Oprawa miękka ze skrzydełkami, gdzie zamieszczono schematy szlaków i panoramy łańcuchów, pozwala na wygodne korzystanie z niego również podczas wędrówek.

Warto skorzystać z tych doskonale przygotowanych i skrojonych na miarę wymagającego turysty przewodników, które pojawiły się w ofercie Lider Serwis.

Przewodniki wydawnictwa Trawers są również dostępne w arttravel.pl

 

Kategorie: Informacje, Nowości w ofercieTagi: , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.