Nowości wydawnicze Lonely Planet

Pierwsze z przewodników Lonely Planet pojawiły się w 1972 r. i były pomyślane jako wsparcie dla tych, którzy preferują wyprawy indywidualne, poza biurami podróży, wybierając własne ścieżki. Stąd właśnie ich specyfika i nacisk położony na informacje praktyczne, rezygnacja ze zbyt obszernych i opisów na rzecz zwięzłości i kondensacji treści, niezbyt wiele zdjęć  i obrazków.  Inny jest też język, jakim komunikują się ze swoimi użytkownikami, potoczny i dostosowany do potrzeb młodego człowieka.

Pierwszy przewodnik opisywał Azję, dzisiaj, po ponad 40 latach i 120 mln sprzedanych egzemplarzy, z trudem można znaleźć miejsce, którego nie odwiedziliby wysłannicy wydawnictwa. Przecierając turystyczne szlaki, biorą  na siebie ciężar testowania różnych destynacji pod kątem specyficznych potrzeb turysty indywidualnego, który potrzebuje konkretów: co, gdzie i kiedy, oraz jak i za ile. I to właśnie otrzymuje.

W ofercie tytułowej Lider Serwis są najpopularniejsze wśród polskich turystów kierunki, dokąd można się udać z anglojęzycznym przewodnikiem Lonely Planet w kieszeni, trwałym i wygodnym w użytkowaniu, doskonale mieszczącym się w bagażu.

Z nowości ostatnich tygodni na uwagę zasługuje klasyk, czyli „India” – opowieść o pachnącym curry subkontynencie, „Maledives” – zaproszenie do raju z niebiańskimi plażami, „Cuba” – żeby poczuć magię wyspy, oraz „Dubai” – miejsce wydarte pustyni.

Oferta przewodników Lonely Planet jest również dostępna w arttravel.pl

Kategorie: Informacje, Nowości w ofercieTagi: , , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.