Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem

9 października 2015 r. o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do księgarni ArtTravel w Łodzi, przy ulicy Gdańskiej 145, na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem, dziennikarzem i globtroterem, autorem znakomitych książek podróżniczych.

Okazją do rozmowy i zadawania pytań będzie niedawna premiera jego tytułu „Świat równoległy”, poświęconego konfrontacji naszych wyobrażeń o różnych miejscach, zjawiskach i ludziach z rzeczywistością. Która – dodajmy  – zdaniem autora wygląda zupełnie inaczej niż skłonni jesteśmy przyznać. Dlatego właśnie założeniem tego zbioru ośmiu reportaży jest wyprostowanie narosłych przez lata na ich temat półprawd, nieporozumień, manipulacji, tworzących obowiązującą narrację, niewiele mającą wspólnego z prawdą. USA i więzienne gangi, Polska i komandosi na przedwczesnej emeryturze, Pakistan i kwestia zamachów terrorystycznych. Będzie o czym dyskutować!

Tomasz Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, podróżnik i fotograf. Zdobywca ważnych środowiskowych nagród – na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów, Odkrywców i Podróżników Mediatravel, był wśród nominowanych do Travelera, nagrody magazynu „National Geographic” oraz do Kolosów –prestiżowej i uznanej nagrody podróżniczej w naszym kraju.
Przez kilka lat pracował w radiowej Trójce, od 2013 r. w Jedynce prowadzi program „Reszta świata”, a dla telewizji TTV cykl „Inny świat”.

Jest autorem czterech publikacji, wydanych przez wydawnictwo Otwarte:
- „Samsara. Na drogach, których nie ma” (2010)
- „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” (2011)
- „Swoją drogą” (2014)
- „Światy równoległe” (2015)

 

Z ofertą książek Tomka Michniewicza można zapoznać się w ArtTravel.pl

Kategorie: InformacjeTagi: , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.