Mapy i atlasy wydawnictwa Jāņa sēta

Jāņa sēta to łotewskie wydawnictwo kartograficzne z siedzibą w Rydze, które powstało 25 lat temu na na gruncie dawnego państwowego przedsiębiorstwa jako część większej firmy wydawniczej. Dwóch młodych i energicznych kartografów postanowiło krok po kroku przemierzyć terytorium Łotwy i stworzyć aktualne i dokładne mapy swojego kraju. Udało im się zebrać zespół podobnych entuzjastów i po kilku latach Jāņa sēta przekształciła się w niezależnego wydawcę.  Firma w pierwszym okresie swojej działalności wyspecjalizowała się w wydawaniu map drogowych i turystycznych krajów i miast dawnego ZSRR ze szczególnym uwzględnieniem państw bałtyckich. Sukcesem okazało się wykorzystanie map sztabowych będących spadkiem po upadłym Związku Radzieckim i jego niezwyciężonej armii. Dziś Jāņa sēta  jest wiodącą firmą na rynku usług związanych z kartografią w krajach bałtyckich. Zobacz mapy i atlasy dostępne w Polsce

Dzięki swojemu profesjonalnemu zespołowi kartografów, inżynierów i ekspertów wydawnictwo stale tworzy i aktualizuje szeroki zakres publikacji kartograficznych, począwszy od szczegółowych map całego terytorium Łotwy aż do wielkich atlasów geograficznych w kilku językach. Wydawnictwo współpracuje z wieloma partnerami w pozostałych krajach bałtyckich oraz w Skandynawii. Lider Serwis jest przedstawicielem Jāņa sēta w Polsce, zapewniamy stały dostęp do najnowszych edycji.

Drukowane mapy i atlasy to podstawowa, choć niejedyna działalność firmy. Coraz większe znaczenie w ofercie Jāņa sēta mają produkty technologii informacyjnych, które są oparte na inteligentnych rozwiązaniach geoprzestrzennych, z których korzystają zarówno producenci aplikacji jak też siły zbrojne państw bałtyckich.

Kategorie: InformacjeTagi: , , , , , , Bookmark

Możliwość komentowania jest wyłączona.