Freytag & Berndt

Historia i filozofia firmy

Tradycja wiedeńskiego wydawnictwa Freytag & Berndt sięga roku 1770. Jako nowocześnie zarządzana i dynamiczna firma postawiliśmy sobie jako główny cel oferowanie klientom bogatego wyboru map i przewodników. Wychodzenie naprzeciw potrzebom naszych klientów oraz spełnianie ich oczekiwań związanych z mapami i atlasami ściśle wiąże się z obowiązującymi od początku istnienia firmy kryteriami jakości, funkcjonalności oraz wysoką jakością. To wszystko stanowi podstawę naszego sukcesu. Dziś Freytag & Berndt jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, nastawionym przede wszystkim na rozwój.

Profil działalności

Firma Freytag & Berndt składa się z dwóch głównych działów, obejmujących wydawnictwo i sprzedaż hurtową oraz handel detaliczny. Pracownicy naszego wydawnictwa zajmują się planowaniem, projektowaniem i produkcją wyrobów oferowanych na rynek. Ich działania obejmują również akcje marketingowe, kontrolę jakości, a także nadzór nad sprzedażą map, map ściennych, atlasów i przewodników. Dział sprzedaży odpowiada za dystrybucję publikacji (wraz z wydawnictwem), a także sprzedaż powierzchni reklamowej dla firm, reklamy, dane cyfrowe i licencje. Pracownicy naszych księgarni chętnie udzielają klientom fachowego doradztwa i pomocy w wyborze odpowiedniego produktu. Dzięki współpracy z wydawnictwami partnerskimi możemy zaoferować naszym klientom także literaturę popularną i specjalistyczną (np. alpinistyczną, dla nurków itp.).

Oferta wydawnicza

Mapy i atlasy samochodowe Oprócz klasycznych map samochodowych Freytag&Berndt oferuje bogaty wybór map regionalnych, politycznych, turystycznych, a także atlasów rowerowych. Mapy Europy w skali 1:150 000 i 1:500 000 dzięki zastosowaniu grafiki wektorowej charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Taka metoda pozwala w prosty sposób dostosować dowolny plan i mapę do potrzeb klienta. Do map dołączane są książeczki z najważniejszymi informacjami (od 2005 r. na spirali), dostępne w kilku językach.

Mapy turystyczne i rowerowe

Mapy turystyczne i rowerowe, dostępne w ponad 100 arkuszach, pokrywają ok. 75% powierzchni Austrii. Przygotowane zostały w skali 1:50 000, a wybrane obszary także w skali 1:35 000. Zawierają szczegółowe dane GPS, dzięki czemu idealnie nadają się do wędrówek pieszych i rowerowych. Dołączony informator turystyczny uzupełnia dane zawarte na mapie.

Plany miast

Przejrzyste i bardzo czytelne plany miast są na bieżąco aktualizowane, m.in. dzięki współpracy z urzędami miejskimi. Zawierają wiele informacji na temat zabytków, atrakcji turystycznych i miejsc rozrywki. Poza miastami austriackimi nasza oferta obejmuje wiele miast Europy i innych regionów świata.

Oferta korporacyjna

Freytag&Berndt opracowuje również publikacje dla firm i agencji. Dzięki elastycznemu podejściu do klienta wydawnictwo jest w stanie zaoferować dowolny produkt do wykorzystania w formie promocji, jako nośnik reklamowy, a także jako element wizerunkowy firmy. Klientom korporacyjnym zapewniamy fachowe doradztwo i profesjonalną obsługę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.