Nelles

O Wydawnictwie

Wydawnictwo Nelles już od ponad 20 lat oferuje klientom mapy i przewodniki, znane na całym świecie i niezwykle cenione za jakość, wierność szczegółów i aktualność. Wypracowany przez lata styl i sposób prezentacji krajów spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Niezależnie od tego, czy chodzi o spacery po Bangkoku, wyprawę do Machu Picchu czy wakacje na rajskich wyspach Karaibów, każdy klient znajdzie w ofercie map i przewodników coś dla siebie.

Naszą kartografię cechuje niezwykle bogata kolorystyka i wierność odwzorowania, dzięki czemu korzystanie z map jest łatwe i przyjemne. Planowanie podróży i zwiedzanie ułatwiają podświetlenia atrakcji turystycznych, dokładny kilometraż dróg, a także dodatkowe mapy okolic, szczegółowe plany miast i informacje o miejscach, których nie można przegapić. Warto podkreślić, że dane na mapach i planach miast są nieustannie aktualizowane przy współudziale międzynarodowego zespołu korespondentów, co sprawia, że informacje są zawsze dokładne, pewne i rzetelne.

Mapy Nelles

Seria map turystycznych Nelles obejmuje kraje Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Asutralii oraz Azji. Cała seria liczy ponad 70 tytułów. Na każdej mapie zaznaczono najważniejsze atrakcje turystyczne i miejsca zasługujące na szczególną uwagę turystów. Sieć ulic oznaczona została dokładnym kilometrażem, ułatwiającym planowanie tras wycieczek i pobytu. Dodatkowo zawierają plany miast znajdujących się na mapie oraz dokładniejsze mapy szczególnie atrakcyjnych regionów turystycznych. Dzięki zastosowanemu sposobowi cieniowania ma się wrażenie plastyczności mapy przy zachowaniu czytelności mapy.

Warto dodać, że mapy są wydrukowane na wytrzymałym papierze, co pozwala bez przeszkód korzystać z nich podczas podróży. Po rozłożeniu można je bez trudu ponownie złożyć.

Przewodniki Nelles

Z myślą o turystach Wydawnictwo Nelles przygotowało przewodniki z dokładnie wyselekcjonowaną treścią, dostępne w dwóch seriach: Nelles Tour Guide i Nelles Pocket.

Nelles Tour Guide – 256 stron najważniejszych informacji o kraju, szczegółowo opisane atrakcje turystyczne i wydarzenia, ponad 100 kolorowych fotografii i liczne mapy ułatwiające orientację w terenie – wszystko to tworzy atrakcyjne kompendium wiedzy o danym kraju. Niezwykle cennym dla każdego turysty uzupełnieniem są informacje praktyczne dostarczające niezbędnych wskazówek, które sprawiają, że nawet w najbardziej egzotycznym kraju można się poczuć jak u siebie. Dzięki poręcznemu formatowi przewodniki z tej serii świetnie się nadają do aktywnego zwiedzania.

Nelles Pocket – przewodniki z tej serii to 96 stron opisów najbardziej interesujących miast i najpiękniejszych turystycznych regionów świata. Nowatorska forma, poręczny i praktyczny format, najbardziej aktualne opisy, liczne kolorowe zdjęcia, szczegółowe mapy i plany – to główne elementy wyróżniające serię. Opisy miejsc i zabytków zostały zaprezentowane w kolejności geograficznej i zaopatrzone w odnośniki do map. Całość wzbogacają tabele z najważniejszymi danymi historycznymi, informacje praktyczne z adresami, godzinami otwarcia, polecanymi restauracjami i szczegółami dotyczącymi podróży.

Możliwość komentowania jest wyłączona.