Nova Rico

Nova Rico SpA

Włoska firma założona w 1955 roku zajmująca się produkcją dekoracyjnych, edukacyjnych i stylizowanych globusów. Czołowy producent w Europie i w Świecie.

Produkuje globusy na rynek edukacyjny oraz rynek dekoracji wnętrz, dla dorosłych i dzieci. Produkty przygotowywane są w ponad 30 wersjach językowych, w tym japońskiej, hebrajskiej, tajskiej, koreańskiej, rosyjskiej, arabskiej, jak też polskiej. Dane kartograficzne wykorzystywane do produkcji są regularnie aktualizowane pod kątem politycznym i geograficznym.

Bezpieczeństwo:

Spełniają wszystkie uznane normy bezpieczeństwa i jakości. Posiadają normy europejskie IMQ, VDE i oznakowanie B SI.

Szczegóły produkcji:

Nova Rico wytwarza i sprzedaje globusy od 1955 r. Jest pionierem w produkcji maszyn do formowania próżniowego globusów. Używa PCV zamiast papieru jako warstwy, na której nanoszona jest kartografia. Wykorzystanie do nadruku kartografii dwóch arkuszy PCV , które są następnie formowane w dwie półkule próżniowo, a potem zgrzewanie elektrycznie na dysku pozwala na osiągniecie wysokiej jakości odwzorowania i precyzji w odtworzeniu siatki południków i równoleżników. Każdy pojedynczy globus jest szczegółowo testowany i weryfikowany.

Możliwość komentowania jest wyłączona.